יד ביד אחד על אחד בונים לכם יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן

השקעת נדל"ן – בישראל או בחו"ל? הגיע הזמן לקבוע אחת ולתמיד!

השקעת נדל"ן – בישראל או בחו"ל? הגיע הזמן לקבוע אחת ולתמיד!
שתפו בפייסבוק
 
 
 
 

יש ברשותכם סכום כסף, שאתם מקווים לתרגם אותו בעתיד הקרוב ליותר כסף. הדרך לעשות זאת? בין היתר באמצעות השקעת נדל"ן איכותית ומניבה. עד לפני מספר שנים, סביר כי היה יכול להיות לכם קצת יותר פשוט להשקיע. הסיבה? הפופולאריות הרבה שזוכות להן כיום השקעות נדל"ן בחו"ל, לא היו על הפרק.

כיום, ברור לכם כי בתור משקיעים תוכלו להשקיע את כספכם כמעט בכל מקום בעולם. וכך, כל העבודה המקדימה שכוללת קריאת ביקורות, ניתוח מספרים וליקוט המלצות של משקיעים, הופכת ארוכה ומורכבת יותר. האם ישנה תמורה להשקעה הרבה שלכם? מסתבר שכן.

השקעות בחו"ל הפכו לאפשרות המועדפת בקרב משקיעי נדל"ן ישראלים. אחת הסיבות העיקריות למגמה היא מחירי הנדל"ן בישראל, שחוסמים בפני משקיעים צעירים או משקיעים עם תקציבים מוגבלים יותר, את אפשרות ההשקעה. אז היכן משתלם וריווחי יותר להשקיע – בישראל או בחו"ל?

מחירי הנכסים

הפרמטר הראשון להשוואה הוא מחירי הנכסים. עוד הרבה לפני שמדברים על תשואות ורווחים, יש לדבר על המחיר פשוט מאחר והוא תנאי סף להשקעה. לא משנה עד כמה נכסים בישראל יכולים להיות מניבים, כל עוד הם לא נגישים לנתח גדול מאד של משקיעים. מעבר לכך, לא מעט משקיעים עושים את החישוב כי "במחיר של נכס אחד בישראל, אני יכול לרכוש 3 נכסים ביוון ולפזר את ההשקעה שלי בצורה בטוחה". 

ואכן, אם מתמקדים ביוון, הרי שתוכלו גם אתם להשקיע בנכסים בעלות של בין 200,000 ל-400,000 שקלים. המחירים בישראל?  גבוהים הרבה יותר.

השקעת נדל"ן – בישראל או בחו"ל?

היתרון הגיאוגרפי: ישראל או חו"ל?

השקעה בישראל נחשבת נוחה יותר, כאשר הנוחות היא בעיקר נוחות פסיכולוגית. בפועל, גם כשיש לכם נכס השקעה במרחק 5 דקות מהבית שלכם, אתם לא באמת מבקרים אותו על בסיס יומי, מפקחים עליו או עושים ביקורות פתע לדיירים שלכם. מדובר על פרמטר שחשוב לנתח מסוים של משקיעים, אם כי בפועל אין לו כל משמעות בשגרה השוטפת.

ניהול הנכס – מי אחראי עליו?

כל עוד אתם משקיעים בנכס בישראל, סביר כי אתם אלו שתנהלו אותו – החל מחיפוש הדיירים ועד החתימה על חוזי השכירות. כשאתם משקיעים בחו"ל, ביוון לדוגמא, אתם מפקידים את כל מלאכת הבירוקרטיה (העבודה השחורה אם תרצו), בידיים מקצועיות – של חברת ניהול נכסים ביוון. כך, אתם נהנים מאפס התעסקות ומקסימום רווח. חברת האחזקה וניהול המבנים מלווה אתכם, מעדכנת אתכם בכל הנדרש ופועלת בהתאם לדרישות שלכם.

השקעת נדל"ן – בישראל או בחו"ל?

התשואה: מה המספרים אומרים?

אי אפשר לדבר על השקעות מבלי לדבר על תשואה, הרי בסופו של דבר אתם משקיעים את כספכם בכדי להרוויח. בישראל, התשואה על דירות למגורים היא בין 3% ל-5%. ובחו"ל? תוכלו ליהנות מתשואה גבוהה יותר! השקעה ביוון לדוגמא מבססת בעבורכם את התנאים לתשואות של בין 7% ל-9% ברוטו, וזאת כאמור עם השקעה כספית נמוכה יותר מזו שאתם נדרשים להשקיע בנכס בישראל.

חו"ל או ישראל – היכן משקיעים?

חשוב לדעת: כל משקיע – ותיק או מתחיל, מאופיין בתכונות אחרות, צרכים שונים ומטרות ספציפיות. לקבוע מראש כי השקעה X עדיפה על פני השקעה Y, זה לא נכון ולא אחראי. בעת שמתחילים להתעניין אודות נכסים והשקעות פוטנציאליות, יש לפשט בצורה יסודית את צרכיו של המשקיע, ובהתאם למקם את נכס ההשקעה העתידי על המפה.

Picture of נדל"ן אחד על אחד

נדל"ן אחד על אחד

נדל"ן אחד על אחד הוקמה על בסיס ניסיון אישי מעל 8 שנים התמחות בתחום הנדל"ן, עשרות השקעות פרטיות ושותפויות בעולם הנדל"ן. "ליצור יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן חכמות"

השאירו פרטים ונציג מטעמנו ישמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים:

לקוחות מספרים על השקעות נדל"ן ביוון עם נדל"ן אחד על אחד

דילוג לתוכן