יד ביד אחד על אחד בונים לכם יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן

פרויקט מחיר למשתכן – טוב או רע?

7d7330_71b5833632f94a22847e42e50dc6d383
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
 
שיתוף ב whatsapp
 
שיתוף ב email
 
שיתוף ב linkedin
 

דירה היא השקעה לכל דבר ולכן טרם אתם בוחרים להשקיע את הונכם העצמי והאנרגיות שלכם בקנייה דירה בפרויקט 'מחיר למשתכן', ההמלצה היא לבצע השוואה בין מחיר למשתכן לבין האפשרות של רכישת נדל"ן ביוון.

במאמר זה נסביר מדוע נכון לשנת 2019 יוון משמשת חלופה כדאית לכל אותם משקיעים צעירים ומבוגרים כאחד שמעוניינים להשקיע את כספם באופן נבון וליהנות מתזרים בטווח המיידי ומביטחון עתידי.

פרויקט מחיר למשתכן – טוב או רע?

פרויקט מחיר למשתכן – על מה מדובר?

המטרה העיקרית של פרויקט זה היא קניית דירה ראשונה במחירים מועדפים. אמנם מדובר על יוזמה מבורכת של משרד הבינוי והשיכון, הרשות למקרקעי ישראל ומשרד האוצר, אך האם אפשרות זו אשר הושקה לראשונה בשנת 2015, אכן הצליחה לכבוש את ייעודה? אנשים רבים טוענים שלא ולא בכדי!

הקריטריונים לזכאות מוגבלים ומגבילים את ההגרלה של מחיר למשתכן וכוללים רק זוגות ידועים בציבור או נשואים, חד הוריים עם מינימום ילד אחד, יחידים מעל לגיל 35 ונכים בני 21 ומעלה. מה עם כל השאר? רק אלו אשר עומדים בקריטריונים אלו ויהיו מעוניינים להיכנס להגרלת דירת מחיר למשתכן, הם אלו שיוכלו להנפיק תעודת זכאות ולהירשם להגרלה המיוחלת ומה עוד חשוב לדעת?

חסרונות מחיר למשתכן – חשוב לדעת

• אין מידע ברור – ראשית כל, אין דרך לדעת אם תזכו בהגרלה או לא ואם כבר זכיתם בה אין לכם דרך לדעת באיזו קומה הדירה, מה הגודל שלה ונתונים נוספים וחשובים אודותיה. ברור לכל בר דעת שאלו הם נתונים חשובים שאותם יש לדעת טרם ההחלטה האם להשקיע בהון התחלתי בנכס ולהתחייב להחזר משכנתא, שנים רבות של החיים.
• השקעה בתשתיות ועוד – דבר שני, כיוון שרוב הדירות נבנות בפריפריה ישנן שמועות אודות סטנדרט בנייה נמוך ופיקוח בעייתי ובנוסף, חשוב לקחת בחשבון שבחלק מהיישובים לא הושקעו כספים לתיקון או שדרוג תשתיות קיימות זה שנים רבות.
• כפל הוצאות – דבר שלישי, אין לכם מושג מתי תקבלו את הדירה ולעיתים פרויקט הבנייה יכול לקחת גם מספר שנים. דבר זה יעמיד אתכם במצב לא פשוט בו תצטרכו לשלם החזר חודשי של המשכנתא במקביל להוצאות שכירות בשנות ההמתנה לדירה.
• הבחירה אינה שלכם – דבר רביעי, אתם לא בוחרים את הדירה, היא נבחרת בשבילכם ואין לכם דרך להשפיע על ההחלטה. יש לקחת בחשבון שמלבד עובדה חשובה זו, גם תנאי המשכנתא אשר נשמעו אטרקטיביים בתחילתה וזאת משום ה- 90 אחוזי מימון, הפכה למשכנתא שמחייבת החזר בסכום חודשי גבוה, דבר אשר מקשה על רבים.
• חובת 5 השנים – דבר חמישי, אם החלטתם לקנות דירה במחיר למשתכן תצטרכו להתחייב שלא למכור אותה במשך חמש שנים מאותו היום בו היא מאוכלסת, דבר שעשוי להוביל לירידה בערך הדירה וזאת משום היצע גבוה של דירות המוצעות למכירה בתום אותה תקופה.

בהגרלה כמו בהגרלה – בחירת הנכס במחיר למשתכן אינה שלכם

הפתרון האידיאלי – השקעת נדל"ן ביוון

מגבלות אלו הובילו ועדיין מובילות ישראלים בכל הגילאים לתור אחר האפשרויות הנכונות יותר להשקעת כספם. אחת מאותן אלטרנטיבות השקעה שכבשה את שוק הנדל"ן האירופאי בשנים האחרונות היא: השקעה בנדל"ן יוון. אם בשנים קודמות השאלה העיקרית הייתה: 'איך אני משיג דירה במחיר למשתכן?', כיום רבים בוחרים לזנוח את פרויקט מחיר למשתכן וזאת לטובת השקעת נדל"ן ביוון.

הסיבה לכך היא רשימת היתרונות הארוכה הכוללת את העובדה שהשקעה זו מתאימה גם למשקיעים קטנים וזאת בעקבות המשבר הכלכלי החמור וצניחת מחירי הדירות ביוון. השקעה בנדל"ן אתונה מתאימה לכל ישראלי ממוצע שצבר הון התחלתי, כולל סטודנטים ומבוגרים שמעוניינים להשקיע את כספם באופן חכם. נכון להיום מקומיים רבים שוכרים דירות ביוון ולכן ניתן להשכיר את הנכס וליהנות מתשואה יפה.

אלו הן רק חלק מהסיבות ברשימה. אם אתם מעוניינים לקרוא אודות כל הסיבות להשקעת נדל"ן ביוון תוכלו ללחוץ על הקישור הבא וליהנות מכתבה מפורטת 'שוק הנדל"ן – "שלא יעבדו עליכם', בה תתרשמו מכל היתרונות של שוק הדיור ביוון והיתרונות של בחירת חברת נדל"ן אחד על אחד – ייעוץ, השקעות ויזמות ביוון כחברה הנכונה ביותר לכם.

מעוניינים לשמוע יותר על תהליך ההשקעה באתונה, יוון? צרו איתנו קשר ואנו נשמח למסור מידע נוסף לגבי אפשרויות ההשקעה השונות. התקשרו אלינו לטלפון 050-969-3886

עומר דניאל

עומר דניאל

כותב המאמר הוא עומר דניאל, מנכ"ל משותף בחברת נדל"ן אחד על אחד, מומחה פיננסי, יזם ומשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

השאירו פרטים ונציג מטעמנו ישמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים: