יד ביד אחד על אחד בונים לכם יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן

הלוואות לסגור את המינוס? בואו נבדוק מה ההשלכות!

מיתוס המינוס בבנק – הלוואה
שתפו בפייסבוק
 
 
 
 

מיתוס המינוס בבנק: כל ההשלכות של ההלוואות לסגירת המינוס

אגדה מספרת על כך שהלוואות יכולות לכסות את המינוס, אך למרבה האמת מדובר רק בפתרון זמני שההשלכות שלו הם הסרת אחריות מבעלי החוב החייבים. רגע לפני הקיץ, התקופה שבה ההוצאות המשפחתיות עולות על ההכנסות והסיכויים להיקלע למינוס גוברים בשל הפיתוי הגדול לחופשה בחו״ל, בילויים רבים והוצאות על פעילות הילדים, החלטנו לרכז עבורכם את כל המידע על המיתוס הרווח ביותר שקשור בסגירת המינוס – הלוואה.

נקלעתם למינוס? קחו הלוואה
פרסומות להלוואות מציעות לרבים מאתנו דרך מהירה לסגירת המינוס – האומנם? אחת ההשלכות הקשות של לקיחת הלוואה לסגירת המינוס היא להיות יותר במינוס, זאת לאור הסיבה שאדם שחורג מתקציבו באופן קבוע ושאין לו עודף כסף לכיסוי המינוס לא יוכל לשלם את הקרן והריבית מחדש.

קנו היום שלמו מחר, טוב נו גם מחרתיים זה בסדר
הרעיון של פיתוי הצרכן לקנות ולהוציא כסף הוא זה שעומד בבסיסם של השווקים החופשיים. תפיסה זו קשורה בדחיית תשלומים של מוצרי צריכה ומותרות והיא שורש הבעיה. הפיתויים רבים ובאותה המידה גם הקשיים לעמוד בהם. אף איש מכירות לא מתעניין במסגרת האשראי שלנו כלקוחות כל עוד אפשר לחלק לתשלומים, אך על מי שבאמת מוטלת האחריות לשלם את החשבון בסוף החודש היא אך ורק עלינו, הצרכנים.

נכון מאוד שנדרשת שליטה עצמית רבה, קול פנימי שיזכיר לנו כל הזמן ״אל תעשו את זה, צריך לשמור על התקציב״. אבל הדבר הופך לקשה הרבה יותר עם הרגל השימוש באשראי. תרבות האשראי חינכה אותנו כצרכנים לדחיינות וזה מה שגורם לנו לחשוב על הרגע הנוכחי ולדחות את התשלומים ל"מתישהו". קל לשכוח של"מתישהו" יש תאריך שקובעת חברת האשראי ושבתאריך זה מגיעים לפרעונם התשלומים הרבים שנצברו.

אשראי הוא לא הפתרון. הוא שורש הבעיה.

אז מה עושים? אם לא הלוואה מה כן?
כדי לפתור את הבעיה שמקשה עלינו לסגור את החודש צריך לעבור שינוי תודעתי. כל פתרון קסם שתוכלו לעלות על הדעת יהיה בגדר פתרון זמני שלא יחזיק מעמד עבור מי שרגיל לבזבז בהווה ולדחות את התשלומים לעתיד. רובנו חכמים מספיק כדי לא להיכנס ולקנות "דברים שאנחנו לא צריכים" אבל לא כולנו מסוגלים להיות רציונליים כל כך במשך זמן רב כל עוד המעברים בסופר מרקט והקניונים מלאים וגדושים בפיתויים.

לסיכום יש כאלה שאומרים שהמצוקה שבה אנו נמצאים היא תוצר של גישת הצרכנות הפושה בעולם המודרני ויש טעם בטענתם. ובכן המסקנה העיקרית היא שיש לפתח מסוגלות לקבלת משמעת עצמית גבוה לעמוד בתקציב ולא להתפתה – זהו הפתרון השורשי היחיד והיעיל ביותר לטווח הזמן הארוך. הדבר הנוסף הוא להתרגל לרכוש נכסים ולא התחייבויות. נכס כידוע מכניס כסף ומייצר תזרים ולעומתו התחייבות מוציאה כסף באופן חד פעמי או בצורה שוטפת כאשר מעורב אשראי בסיפור.

אולי יעניין אתכם גם:
השקעות נדל"ן בחו"ל

נדל"ן להשקעה ביוון

Picture of גיל בר

גיל בר

כותב המאמר הוא גיל בר, מנכ"ל משותף בחברת נדל"ן אחד על אחד, מומחה פיננסי, יזם ומשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

השאירו פרטים ונציג מטעמנו ישמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים:

לקוחות מספרים על השקעות נדל"ן ביוון עם נדל"ן אחד על אחד

דילוג לתוכן