יד ביד אחד על אחד בונים לכם יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן

איך עושים השקעה טובה בנדל"ן?

השקעת נדל"ן – איך תשקיעו על הצד הטוב ביותר?
שתפו בפייסבוק
 
 
 
 

איך תעשו השקעה טובה בנדל"ן?

קצת מבלבל להבין מה היא השקעת נדל"ן טובה וממה היא מורכבת. כחלק מהעבודה השוטפת שלי מול משקיעים רבים וסטודנטים לנדל"ן אני שם לב תמיד לחוסר ההבנה הקשורה בשאלה – מהי השקעה טובה?

הבלבול הקיים בקרב משקיעים מייצר חוסר מיקוד ובזבוז זמן בתהליך ההשקעה. בהקשר זה ברור לכל כי משקיע תמיד יחפש את ההשקעה הרווחית ביותר ובדיוק ממקום זה נובעת הבעיה. כמובן שאינני אומר שלא צריך להרוויח אבל צריך וחשוב לעבוד באופן מסודר. אסביר בדיוק את כוונתי.

בדרך כלל מה שחסר למשקיע זה הבנת הפרופיל האישי של עצמו. פרופיל השקעה אישי הוא הכרחי לבניית התכנית האסטרטגית המלאה להשקעה, ומכאן שפרופיל זה מכיל דרישות רבות נוספות כמו למשל שאיפה לתזרים או לרווחי הון מהירים, שאיפה לסולידיות או נכונות לקחת סיכון רב יותר בהשקעה. על רקע התיאור של פרופיל ההשקעה האישי קל יותר להבין כי תכנון ההשקעה אינו דבר חד ערכי הבוחן באופן צר רק רווחיות מקסימלית. אמשיך ואסקור את השלבים העיקריים והחשובים בתכנון השקעה.

השלב הראשון בכניסה להשקעה הוא שלב התכנון הפיננסי שכולל את היבטי המימון והמיסוי. בשלב זה בוחנים את מקורות ההון העצמי ואת מקורות המימון החיצוניים וניגשים לשאלה המרכזית היכן ניתן להשקיע את סך ההון שבראשותנו.

לאחר איתור חלופות שונות להשקעה, בשלב השני, נבחן את הפרופיל שלנו כמשקיעים בעוד שבראש סדר החשיבות הידיעה כי נכס אמור לעבוד בשבילנו ולא אנחנו בשבילו.

למידע נוסף על השקעה ביוון לחצו כאן >>

אם כך איך בכלל מגבשים פרופיל משקיע?

פרופיל השקעה אישי – שלב ראשון בתכנון השקעה ותנאי הכרחי להצלחתה

כדי לבנות עבור עצמכם פרופיל השקעה, ראוי שתתחילו מהשאלות היסודיות הבאות:

1. האם אני רוצה את הרווח בהווה או רוצה רווח גבוה יותר בעתיד?
יצירת רווח בעתיד היא אסטרטגיה שיכולה להתממש באמצעות רכישת נכס שבה משקיע בוחר לעצמו לקחת משכנתא מהבנק לצורך מימון הרכישה ומההכנסות של שכר הדירה לשלם את תשלומי המשכנתא בהווה.
פעילות כדוגמת זו תיצור עבור המשקיע תזרים נמוך יחסית בהשוואה למימון מלא בהון עצמי, אך יחד עם זאת ביום שיגמרו החזרי המשכנתא התזרים למשקיע יגדל כך שהוא יהיה יכול להשיג את מה שלא בהכרח היה אפשרי עבורו אילו לא היה נעזר במימון חיצוני. מכאן שהמימון באמצעות לקיחת המשכנתא עזר למשקיע לעלות רמה ולהגדיל את ההכנסות בעתיד למרות שהיה נדרש סבלנות בהווה בגלל החזר המשכנתא.

2. האם אני בעסקת תזרים מזומנים או רווחי הון?
אם אני בעסקת תזרים מזומנים כלומר מייצר הכנסות משכר דירה או שדווקא האוריינטציה שלי כמשקיעה היא לעסקאות ממוקדות רווחי הון. תכנון ההשקעה מיסודו מבוסס באופן אסטרטגי על מיקוד מהותי זה.

3. מהי רמת הסיכון שאני כמשקיע מוכן לקחת על עצמי?
יש להבין שככול שאני כמשקיע ארצה להרוויח יותר כך יהיה עליי לקבל על עצמי יותר סיכון. עסקאות סולידיות קיימות מאז ומתמיד אך עם הדרישה לתשואה גבוהה באה גם המחויבות ללקיחת סיכונים.

4.מהם היכולת שלי ושל הצוות שלי?

האם יש לי ולצוות שלי את הידע והיכולות לבצע את הפרויקט בכוחותינו העצמיים או שעלינו לקחת ליווי ולרכוש את עצתם של מומחים. דוגמה מאוד פשוטה היא רצונו של משקיע לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל. תהליך זה דורש ניסיון והיכרות מעמיקה עם שווקי הנדל"ן המקומיים הנמצאים במקומות מרוחקים. על כן במקרים מעין אלו טוב לרכוש עצתם של מי שכבר צברו לעצמם מוניטין וכמובן לא פחות חשוב להסתמך אך ורק על המלצות.

Picture of עומר דניאל

עומר דניאל

כותב המאמר הוא עומר דניאל, מנכ"ל משותף בחברת נדל"ן אחד על אחד, מומחה פיננסי, יזם ומשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

השאירו פרטים ונציג מטעמנו ישמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים:

לקוחות מספרים על השקעות נדל"ן ביוון עם נדל"ן אחד על אחד

דילוג לתוכן