יד ביד אחד על אחד בונים לכם יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן

השקעות בישראל לתזרים מזומנים או לרווחי הון?

599cfc36e9e64341811ef890e64f1c32
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
 
שיתוף ב whatsapp
 
שיתוף ב email
 
שיתוף ב linkedin
 

השקעות ביוון לתזרים מזומנים או לרווחי הון?
ארצות הברית OUT, יוון IN. ברוכים הבאים לשוק השקעות הנדל"ן בחו"ל מודל 2019. כיום, בניגוד לעבר הלא רחוק, מחפשים הישראלים השקעה בנדל"ן במדינה קרובה, לא יקרה ושתניב להם תשואה נאה. או במילה אחת – יוון. מדוע הפכו השקעות אצל השכנה לכה משתלמות ומבוקשות? המשיכו לקרוא, ותגלו.

השקעת נדל"ן ביוון – קירבה גיאוגרפית, הון נמוך ותשואה נאה

יוון מול ישראל – היכן משתלם יותר להשקיע?

אז בואו נכיר את השוק היווני באמצעות השוק המקומי שלנו, ונבין מדוע לא מעט משקיעים "בורחים" מהמחירים, הסיכונים והרגולציה הישראלית, לטובת זו של אחינו היוונים. השקעת נדל"ן ביוון או בישראל – מה כדאי?

  • מחירי רכישה כעת – הדבר הראשון שיעניין אתכם וזאת לפני הכול, הינו פערי המחירים. ב-400 אלף ₪ אתה יכול לרכוש קרוואן נייד בישראל, או דירת שלושה חדרים מטופחת לא הרחק ממרכז אתונה.
  • מחירי מכירה בעתיד – מרבית האנליסטים הכלכליים ומומחי הנדל"ן מעריכים שמצד אחד, מחירי הדירות ביוון צפויים לעלות באופן ניכר בטווח 5-10 השנים הקרובות (כמו שקורה לרוב לאחר התאוששותה של מדינה ממשבר כלכלי), ומנגד, בישראל המצב פחות ודאי, שכן ישנם ניסיונות בלתי פוסקים לגדוע את עליית המחירים.
  • אי אפשר להתעלם ממחירי השכירות (שיעור תשואה) – גם כאן אין מה להשוות. משקיעים בישראל אומרים תודה על 4% תשואה, בעוד ביוון 5-7% הם הסטנדרט, ועם קצת תבונה אפשר להגיע גם ליותר.
  • בירוקרטיה – כמובן שבישראל הכול מסובך. הרבה טפסים, אישורים ובירוקרטיה מסובכת, שמטרתה (גם אם אינה מוצהרת) היא להדיר את המשקיעים משוק הנדל"ן. ביוון העניינים פשוטים בהרבה, ואם תנהגו בחוכמה ותשכרו את שירותיה של חברה המתמחה בשוק המקומי, כמו למשל החברה שלנו, חברת נדל"ן אחד על אחד, גם האתגרים המעטים יהיו עלינו.

תוסיפו לכל אלו את כמות התיירים העצומה באתונה בפרט וביוון בכלל (נתון המעניק אפשרות ריאלית להשכרה לטווח קצר), את העלויות הנמוכות של שיפוץ הנכס והשבחתו (דבר אשר מונע תקלות עתידיות ומציאת שוכר איכותי), ואתם בטח כבר מבינים מדוע אנשים רבים מחליטים לפנות אל השכנים שלנו, קרי, שוק הנדל"ן ביוון – אתונה.

תזרים מזומנים – להתחיל כל חודש ברווח

למשקיעים הישראלים ביוון מספר אפשרויות ומסלולי השקעה מומלצים. הפופולארי מכולם הוא זה המעניק שכירות חודשית. קרי, מסלול תזרים מזומנים עם עליית ערך. במסלול זה רוכשים דירה בעלות שנעה לרוב על הציר בין 300 ל-400 אלף ₪, ונהנים מהשכירות המשתלמת במדינה. איזורי ההשקעה הפופולארים ביותר במסלול זה הם נאפולי, קליתאה, נאוס קוסמוס, פאגרתי, גאזי ועוד. מדובר במסלול בו תוכלו להחזיר את השקעתכם בתוך שנים לא רבות, ולקצור את פירות ההשקעה לאורך זמן. מומלץ בחום!

להתחיל כל חודש ברווח עם השקעה תזרימית בנדל"ן

אפשרות לרווח הון – לחשוב על העתיד כבר היום

מסלול נוסף הוא זה שכולל רכישת נכס מתוך מטרה להשביחו ולמכרו במהרה. ניתן לשלב בין שני המסלולים יחד, כלומר – לרכוש, להשביח, להשכיר למשך תקופה ואז למכור.
איזה מסלול שלא תבחרו, כדאי לעשות זאת עם המומחים של ענף הנדל"ן ביוון. הם ילוו אתכם מהרגע הראשון, יסייעו לכם להגדיר תקציב ומטרות, להכיר את אתונה ויוון, להכין אתכם לקראת הנסיעה והסיורים הצפויים בה, ולא יעזבו אתכם לרגע גם לאחר רכישת הנכס. יש דברים בחיים שלא עושים לבד. השקעה ביוון היא אחת מהם.
כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא להתחיל ולהשקיע מחשבה נבונה בהשקעות אותם אתם מעוניינים לבצע על מנת לזכות בעתיד טוב יותר, כאשר קרוב לוודאי שיוון הולכת להיות אחת מהראשיות שביניהן. שיהיה לכם בהצלחה!

עומר דניאל

עומר דניאל

כותב המאמר הוא עומר דניאל, מנכ"ל משותף בחברת נדל"ן אחד על אחד, מומחה פיננסי, יזם ומשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

השאירו פרטים ונציג מטעמנו ישמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים: