יד ביד אחד על אחד בונים לכם יציבות פיננסית וביטחון כלכלי בהווה ובעתיד באמצעות השקעות נדל"ן

דירות באתונה – למה דווקא שם?

נדל"ן באתונה
שתפו בפייסבוק
 
 
 
 

השקעה בדירות באתונה

השקעות נדל"ן ביוון הפכו בשנים הארונות ליותר ויותר פופולריות בקרב ישראלים רבים המעוניינים בהשקעה בהון עצמי נמוך. המשבר הכלכלי ביוון שהחל בסוף 2009 יצר הזדמנויות נדלניות חדשות עבור משקיעים זרים שפקדו את יוון כדי לרכוש דירות באתונה במחצית המחיר מערכן.

בכל הנושא של השקעה בדירה באתונה אין מדובר בטרנד חולף, אלא במגמת עלייה הנרשמת במספר המשקיעים ב-4 השנים האחרונות.

מאז 2005 נצפה ביוון גידול של 2.5% בתוצר הלאומי גולמי של המדינה ויחד עם זאת נבלמה ירידת המחירים, דבר שהכניס את שוק הנדלן באתונה המקומי כולו לאיזון והעלה את רמת הכדאיות בהשקעות המקומיות ובמיוחד השקעה בדירות באתונה.

השקעה בדירה באתונה – למה בעצם?

סיגנל חיובי נוסף עבור אלו שבחרו ביוון כיעד להשקעה הוא עליית המחירים המתונה שהחלה בתחילת 2008, זאת לאחר שנתיים שלמות של יציבות במחירי הדירות הזולות.

איתות זה עבור מי שכבר השקיע ועבור אלו שמשקיעים עכשיו מסמן עליית ערך צפויה בשווי הנכסים ופוטנציאל לעליית ערך.

נדלן באתונה – לסיכום

על רקע סימנים אלו העולים מניתוח שוק הנדל"ן היווני ברור יותר מה הופך את ארץ הטברנות לאטרקטיבית במיוחד עבור משקיעים זרים לצרכי השקעה בדירות באתונה למשל, סיבות אלו אינן תכלית הכול שכן יש לציין גם שיוון מספקת סולידיות רבה עבור מי שבוחר בה.

עניין הסולידיות מחזק מאוד את ביטחון המשקיעים ומאפשר להם להרגיש שבחרו לעשות את הצעד הנכון למען עתיד פיננסי יציב וטוב.

אם התעניינתם בדירה באתונה, כדאי גם לבדוק:

נדל

 

אז למה באמת לבצע השקעה בדירה באתונה ומה כל כך סולידי ביוון?

1. יוון מספקת אזורי מחייה איכותיים כמו שכונות רבות שבהן האוכלוסייה טובה ושהתושבים בהן מועסקים במרכזי תעסוקה, מסחר ותעשייה בסמוך. שכונות אלו נמצאות בפיתוח מתמיד דבר חשוב במיוחד עבור אלו שמחפשים עליית ערך בהשקעתם.

2. הביקוש לשכירות דירות באתונה גבוה, מדוע? משום שבעקבות המשבר ביוון סגרו הבנקים המקומיים את אפשרויות המימון כמו ההלוואות והמשכנתאות בפני אזרחי המדינה דבר שהקשה ועדיין מקשה על רבים מהם לרכוש דירה למגורים במימון הון עצמי בלבד.

עובדה זו חשובה מאוד עבור המשקיעים הזרים משום שהיא מגדילה את הביקוש בשוק השכירויות המקומי ואת ההשקעות נדל"ן באתונה.

3. ירידת מחירי הנדל"ן ביוון פותחת בפני משקיעים רבים את האופציה לרכוש נכס באזורים מרכזיים במדינה כדוגמת השקעה בדירות באתונה.

פירוש הדבר הוא שרכישת הנכס במיקום מרכזי בשונה מאזורי פרפריה מגדילה את הסיכויים לאתר נכס בבניין שאיכותו גבוהה וכן למצוא דייר איכותי שיתמיד וישלם בזמן את דמי השכירות.

סימני סולידיות נוספים מבדילים אזורי ביקוש מרכזיים לעומת אזורי פרפריה מרוחקים כמו למשל פיתוח מקומי, תחבורה ציבורית זמינה, קרבה למוקדי תעסוקה ומסחר וכמובן קרבה לאוניברסיטאות ולמוסדות לימוד אחרים.

4. גם הרמה הכלכלית קובעת. השקעה בהון עצמי נמוך שמה את סכום הכסף המושקע ברמת סיכון נמוכה יותר.

משמעות הדבר היא שאין דין 150 אלף ₪ כדין 300 אלף ₪ הון עצמי מבחינת הסיכון שלוקח על עצמו המשקיע כאשר הוא מפנה הון זה להשקעה.

5. רמת מינוף נמוכה יותר. משמעות הדבר הוא שלקיחת הלוואה בסכום של 500 אלף ₪ שונה בתכלית מהלוואה של 100 אלף ₪.

מינוף גבוה חושף את המשקיע לריביות מהשוק, להחזר חודשי שנמשך לאורך שנים ולתנודות שלא ניתן לשלוט בהן ומכאן הסיכון הטמון במינוף כאשר ניגשים לקנות דירה שמחירה גבוהה מההון העצמי הנמצא ברשות המשקיע.

לשאלות נוספות בנוגע לנדלן באתונה, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע בכל.

Picture of גיל בר

גיל בר

כותב המאמר הוא גיל בר, מנכ"ל משותף בחברת נדל"ן אחד על אחד, מומחה פיננסי, יזם ומשקיע בנדל"ן בארץ ובחו"ל.

השאירו פרטים ונציג מטעמנו ישמח לחזור אליכם עם פרטים נוספים:

לקוחות מספרים על השקעות נדל"ן ביוון עם נדל"ן אחד על אחד

דילוג לתוכן